Klasyka, elegancja i kobiecość: Carolina Herrera na jesień 2014

Szyk to słowo najlepiej określające ponadczasowe projekty Caroliny Herrery. Kolekcje projektantki wnoszą ze sobą powiew świeżej, pozbawionej nudy i rutyny elegancji świadomej swoich korzeni. Właśnie taka jest kolekcja Ready to wear na jesień 2014. Najlepsze tkaniny, wzory nawiązujące do najlepszych tradycji i fasony podkreślające atuty sylwetki.Oglądając prezentowane stroje nie sposób pozbyć się wrażenia, że „coś, gdzieś, kiedyś…”. Jest to uzasadnione podejrzenie gdyż kolekcja nawiązuje wzorami tkanin oraz fasonami do absolutnie kobiecej mody z minionych dekad, zwłaszcza do wzorów z przed pół wieku. Nie oznacza to jednak bezkrytycznego kopiowania dawnych fasonów. W przypadku Caroliny Herrery możemy mówić raczej o twórczym przetwarzaniu tego, co najlepsze i najbardziej charakterystyczne.
Zachwycają zwłaszcza jej długie suknie uszyte z wzorzystych tkanin o pięknych głębokich kolorach. W kolekcji znajdziemy też doskonale skrojone sukienki midi oraz kostiumy, które sprawdzą się podczas mniej uroczystych okazji. Uwagę przykuwają geometryczne żakiety i kurtki nawiązujące formą do będących kopalnią pomysłów lat 60.
Stylistyczna spójność kolekcji nie wyklucza jej różnorodności. Na wybiegu zobaczymy zarówno bardziej stonowane, codzienne stroje, w których główną rolę gra detal (np. futrzane wykończenia) jak i cudownie eleganckie suknie stworzone, aby olśniewać na przyjęciach.
Dalszy komentarz jesiennego stylu od Herrery jest pozbawiony sensu, byłby tylko ciągłym przetwarzaniem słów: klasyka, elegancja i kobiecość.

Anna Barbasz-Bielecka

zjęcia : www.style.com

 


Share