Maximo Riera: potęga natury zaklęta w… krześle


“The Animal Chair Collection” stworzona przez  hiszpańskiego artystę, to przykład najlepszego designu inspirowanego naturą. Nie sposób przejść obok tych projektów obojętnie. Do wyjątkowej kolekcji składającej się z ośmiornicy, nosorożca i morsa, dołączyły niedawno zachwycające wizerunki słonia i wieloryba.

Artysta określił swoją kolekcję krzeseł jako “zwierzęta wyrzeźbione przez nowoczesność”. Ta interesująca metafora opisuje wyjątkowe i zjawiskowe meble oraz doskonale oddaje istotę tego projektu. Niesamowite detale, autentyczna struktura i znaczne rozmiary hipnotyzują oglądających. Splendor natury został fantastycznie uchwycony i przeniesiony na projekty mebli, które składają hołd wszystkim zwierzętom zamieszkującym planetę oraz przypominają nam o konieczności ochrony zagrożonych gatunków.Ta kolekcja to najbardziej dynamiczne dzieło hiszpańskiego artysty Maximo Riery w jego ponadtrzydziestoletniej karierze artystycznej. Twórcy udało się tchnąć życie w swoje najnowsze projekty. W bardzo unikatowy sposób nadał osobowość czemuś tak banalnemu i zwyczajnemu jak krzesło, kreując przy tym wirtualną więź między człowiekiem a zwierzęciem.

Wieloetapowy proces, opisany jako długa i wymagająca podróż, pozwolił na wykonanie bogatych w detale i autentycznych sylwetek. Początkowo należało wykonać wiele szkiców, które następnie zostały zamienione w trójwymiarowe obrazy. Dzięki programowi do komputerowego modelowania można było zastosować jedną z najbardziej przełomowych technologii obróbki CNC. Dzięki niej każdy obiekt jest doskonałej jakości i może zostać wykonany w dowolnej ilości egzemplarzy. Jednak ze względu na ekskluzywność tych projektów, postanowiono stworzyć limitowane serie. „The Animal Chair Collection” to zapierający dech w piersiach projekt, który odzwierciedla elegancję i potęgę natury.

dk

źródła: designlike.com, maximoriera.com

fot: Maximo Riera via maximoriera.com


Share